Aktualności
Szkolenie nt. interaktywnego programu komputerowego ochrony słuchu, 31 III 2011, Łódź

Na szkolenia zapraszamy wszystkich, którzy zajmują się ochroną zdrowia, szczególnie słuchu osób pracujących. Jego zakres tematyczny będzie obejmował m.in. zasady szacowania ryzyka uszkodzenia słuchu...

Szkolenie nt. interaktywnego programu komputerowego ochrony słuchu, 30 III 2011, Łódź

Na szkolenia zapraszamy wszystkich, którzy zajmują się ochroną zdrowia, szczególnie słuchu osób pracujących. Jego zakres tematyczny będzie obejmował m.in. zasady szacowania ryzyka uszkodzenia słuchu...

Warsztaty trenerskie „Minimalizowanie ryzyka uszkodzenia słuchu wywołanego hałasem w miejscu pracy”, 15–19 XI 2010, Łódź

Na warsztaty zapraszamy profesjonalistów związanych z opieką nad osobami pracującymi (lekarzy, pielęgniarki, pracowników bhp).

Warsztaty będą dotyczyć najistotniejszych problemów współczesnej...

Wydarzenia


W czerwcu 2009 r. zainicjowano wdrażanie profilaktycznego programu ochrony słuchu w  branzy przemysłu ciężkiego.
Dyrekcję Zakładu, kadrę kierowniczą najwyższego szczebla i przedstawicielkę działu bhp zapoznano z założeniami kompleksowego programu ochrony słuchu w trakcie spotkania, które odbyło się w dniu 23 czerwca br. Założenia programu ochrony słuchu przedstawione zostały lekarzowi i innym osobom sprawującym opiekę nad pracownikami w zakładzie.
Ponadto przeprowadzono akcję uświadomiającą wśród kadry kierowniczej i pracowników nt. zagrożeń wynikających z pracy w narażeniu na hałas oraz sposobów minimalizowania ryzyka uszkodzenia słuchu, w tym roli badań słuchu w profilaktyce i konieczności stosowania ochronników słuchu. Zorganizowano dwa spotkania informacyjno-edukacyjne. Pierwsze w dniu 24 czerwca 2009 r. – z udziałem 123 pracowników produkcyjnych, drugie - w dniu 25 czerwca br., w którym brało udział 11 przedstawicieli kadry kierowniczej.

Równolegle z pracami wdrożeniowymi kontynuowano prace badwcze na terenie Zakładu.
W celu weryfikacji skuteczności stosowania ochronników słuchu, w losowo wybranej grupie 23 osób przeprowadzono pomiary hałasu i badania czasowego przesunięcia progu słuchu z zastosowaniem audiometrii tonalnej i emisjii otoakustycznych.
Ponadto wykonano powtórne (po upływie roku) badania słuchu (z zastosowaniem emisji otoakustycznych) w grupie 88 pracowników zakładu.