Aktualności
Promocja projektu i jego rezultatów nadal trwa
Podczas licznych szkoleń i kursów odbywających się już po zakończeniu projektu nadal dystrybuowane były bezpłatnie poradniki opracowane i wydrukowane w ramach projektu. Ponadto...
Zgłoś swoją firmę do programu profilaktycznego
Przypominamy, że dzięki realizacji przez Instytut Medycyny Pracy im. prof. J. Nofera w Łodzi projektów pn. Opracowanie kompleksowych programów profilaktycznych oraz Opracowanie kompleksowych programów...
Konferencja pt. "Choroby układu krążenia i choroby metaboliczne a praca zawodowa" 28 IX 2012, Łódź

W dniu 28 września 2012 r. odbyła się w Łodzi konferencja pt.  "Choroby układu krążenia i choroby metaboliczne a praca zawodowa".  W konferencji...

 

Instytut Medycyny Wsi im. Witolda Chodźki


Instytut Medycyny Wsi, utworzony w 1951 roku przez grupę lekarzy i naukowców skupionych wokół prof. Witolda Chodźki, jest placówką naukową i usługowo-leczniczą podległą Ministrowi Zdrowia, działającą na rzecz szeroko pojętej ochrony zdrowia ludności wiejskiej i poprawy warunków sanitarno-higienicznych środowiska wiejskiego.
      
Głównymi kierunkami działania są: badania naukowe oraz prace badawczo-rozwojowe i wdrożeniowe, działalność diagnostyczna, lecznicza, rehabilitacyjna i orzecznicza, szkolenia, głównie dla lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, działalność wydawnicza.


Instytut Medycyny Wsi zatrudnia ponad 200 pracowników, w tym około 120 specjalistów z różnych dziedzin: lekarzy medycyny, weterynarii, biologów, toksykologów, chemików, fizyków, psychologów, socjologów, informatyków, z czego kadra naukowa liczy ponad 40 osób, w tym 10 samodzielnych pracowników nauki.
      
Problematyka badawcza Instytutu to: ocena stanu zdrowia ludności wiejskiej, ocena środowiska bytowania i pracy na wsi oraz kształtowanie opieki zdrowotnej na wsi.
Prowadzona jest w oparciu o zakłady naukowe, które specjalizują się w różnych dziedzinach. Działalność lecznicza prowadzona jest na bazie Szpitala Klinicznego z Oddziałami, a także w Przychodni Specjalistycznej i Chorób Zawodowych Wsi, w której funkcjonuje 21 poradni specjalistycznych oraz w Ośrodku Rehabilitacji. Współpracuje również z Kasą Ubezpieczenia Społecznego (KRUS) w dziedzinie prewencji i rehabilitacji. Instytut Medycyny Wsi, wykorzystując swoje wieloletnie doświadczenia w dziedzinie medycyny ogólnej, rodzinnej i środowiskowej oraz medycyny i higieny pracy na wsi, odgrywa znaczącą rolę w procesie reformy systemu opieki zdrowotnej w Polsce.

http://www.imw.lublin.pl